Home

Občanské sdružení

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Tuhý František   
Středa, 27 Srpen 2014 09:03

Cimbálovka ve Vísce

Asi především těm dříve narozeným řekne více slůvko cimbál či cimbálovka Je to seskupení muzikantů hrajících na „lidové“ hudební nástroje, v jejichž repertoáru se vyskytují především lidové písně. S cimbálovkou se můžete setkat ve čtvrtek 11.9. od 16.00 v kulturním domě ve Vísce. Občanské sdružení Víska zde pořádá akci určenou především pro seniory a to Posezení s cimbálovkou. Vystoupí zde cimbálová muzika Dušana Kotlára, prezentující se živou dynamickou hudbou, temperamentním zpěvem a humorným slovem. Cimbál, basa, klarinet a housle – to jsou základní nástroje kapely z Liberce. Ve svém repertoáru mají moravské, slovenské, cikánské písničky. Dokáží ale i zahrát country, klasiky – Smetanu, Dvořáka, Offenbacha … Vystupují v Česku, slyšet je ale mohli i v Jižní Korei, Španělsku, Německu a dalších zemích. Všude se líbili, určitě vytvoří úsměv, nadšení a dobrou náladu i ve Vísce.
Slyšíme-li cimbál, jistě si každý okamžitě vybaví vinný sklípek, víno, lidovou písničku. Dobré víno budete moci ochutnat a v případě zájmu i zakoupit přímo na místě v KD ve Vísce. Vinotéku firmy DECANTÉ Hynka Novotného vám představí Petr Jireček z oblíbené frýdlantské restaurace Na kamenu.
Přijďte si poslechnout kvalitní  muziku, pobavit se, zazpívat si, zatančit. Pořadatelé zvou nejen seniory, ale i další příznivce dobré zábavy. A – čeká Vás i překvapení!

Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 09:26
 
Copyright © 2024 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.