Home

Občanské sdružení

PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Neděle, 20 Srpen 2017 19:21

Víska opět žije

Vesnice, ve které není škola či hospoda anebo prodejna, je vesnice bez života. Ve Vísce takový stav trval minulých 12 měsíců a bylo  to opravdu hrozné. Bez prodejny to je kruté. Nikde ani živáčka a je jedno, je-li víkend či všední den. Není divu, kdo by taky chodil po silnici sem tam, doufaje, že někoho potká. Prázdná ulice – to je jeden problém. Další a ještě závažnější je, že můžete zapomenout na čerstvé pečivo každý den, na nákup potravin či jiného zboží podle potřeby. Nezbývá, než čas od času sednout do auta, zajet do Frýdlantu a dostatečně se předzásobit. A dojde-li najednou  kmín či chybí připínačky, zrovna, když to nejvíce potřebujete? Opět je tu Frýdlant či další možnost - sednout na kolo a zajet do Višňové (neprší-li). Byla to situace, kterou Víska neznala od roku 1946. Naštěstí trvala jen jeden rok, po odchodu paní Lukášové do důchodu koncem května 2016. Díky úsilí makléře společnosti MM reality pana Reného Peniašky z Vísky se podařilo prodej objektu prodejny poměrně brzy realizovat. Sice nová majitelka paní Le Thi Thu Minch pár měsíců váhala s otevřením, vše ale nakonec dobře dopadlo, den D nastal 15.7.2017.
První kupující byli v šoku. Tolik zboží ve Vísce nikdy neviděli. Regály plné zboží, že je problém projít a nic neshodit, sortiment široký. A pokud náhodou něco chybí, stačí to nahlásit a chybějící je druhý den v nabídce. Jezdit do Frýdlantu za běžným nákupem už je zbytečné. Po měsíci existence krámu možno konstatovat spokojenost.
Druhým plusem je, že Víska opět dýchá. „Silnice“ ožila, sousedé se potkávají, cykloturisté se zastaví, koupí svačinu, dají něco k pití. Škoda, že si nemají kam sednout. Ale to se jistě napraví. Kamioňáci si to též pochvalují, prodejna je při cestě na Liberec. Doufejme, že trend poslední doby – konec malých prodejen, už Vísce nehrozí.

Aktualizováno Neděle, 20 Srpen 2017 19:48
 
Copyright © 2023 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.