Home Historie obce Historie obce
Historie obce PDF Tisk Email
Pátek, 30 Prosinec 2011 14:27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víska (dřive Dörfel), p oprvé připomínaná k roku 1396, leží ve Frýdlantském výběžku v blízkosti státní hranice s Polskem, na pravém břehu řeky Smědé. Je části obce Višňová. Rozloha k atastrálního území je 180 ha a leží v nadmořské výšce 250 m. V současné době zde žije v 56 obytných domech 156 obyvatel. V obci se nachází vodní elektrárna, kulturní dům, prodejna, fotbalové hřiště, chovatelský dům. Východně od obce se rozprostírají malebné lesy ležící v Poustecké oboře. Kolem západního okraje obce prochází železniční trať na trase Liberec – Frýdlant – Černousy.
Obcí vede cyklotrasa Pašerácká stezka spojující tři země: z Hartau (SRN) přes Česko do Lutogniewice (Polsko). Pro svou polohu je hojně využívána polskými cyklisty.
Nízká poloha v lukách při řece Smědé a velmi malá nadmořská výška je však téměř každý rok příčinou rozsáhlých záplav. Největší byly v roce 1888, 1897. Tisíciletá voda, která postihla Vísku v r. 2010 zadala podnět k výstavbě protipovodňové hráze kolem obce, která by měla ochránit Vísku před přívalovými povodněmi.

Aktualizováno Pátek, 13 Leden 2012 20:06
 

Copyright © 2022 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.