Home

Občanské sdružení

www.viska-os.eu
Pohádkový les PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 30 Srpen 2023 11:45

 

 
Pouť ve Vísce PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Pátek, 29 Září 2023 09:59

Přijela k nám pouť

A to doslova a do písmene. Zničehonic, najednou tu byla. Na rovinu ale nutno podotknout, takhle pohádkově to nebylo. Na Obec přišla nabídka, slovo dalo slovo, starosta Michal Scheidl si řekl: „Proč by ne, zkusit se to může, není co ztratit“. A tak, asi poprvé v 627-leté historii Vísky (s nadsázkou) měli občané možnost létat ve vzduchu, ať na twisteru či uvázání do popruhů na jumpingu (skákání) či jinak si vychutnávat pravou pouťovou atmosféru. Popravdě, pouť u nás ještě asi nebyla, ale s akci, kde jsme měli možnost se také vyřádit na lunaparkových atrakcích, jsme už tu čest měli, a to při posvícení pořádaném coby doprovodný program na chovatelských výstavách. Ať tak či tak, byl to vynikající nápad Obce Višňová, jak „vytáhnout“ spoluobčany z domovů, dát je dohromady k sousedskému posezení. Kromě toho všichni, dospělí i děti, měli možnost se vyřádit, ať už na zmiňovaných atrakcích, tak i na skákacích hradech, na střelnici, … Vhodným doplněním poutě byly i pohádky z Divadla jednoho Edy či poslech populárního hudebního dua Čenda a Pavlína. Překvapením pro mnohé možná byla také nabídka vyzkoušet si na sále kulturního domu projetí na RC autodráze s modely závodních autíček. Nákup tradičních pouťových srdíček či podobných sladkostí byl též samozřejmostí. Pochopitelně, ani hladoví či žízniví nepřišli zkrátka.

Co říci závěrem? Vše je jednou poprvé. Po „vychytání počátečních much“, například je třeba rozšířit nabídku lunaparkových atrakcí, zajistit více prodejních stánků, zlepšit propagaci … , je možné konstatovat, že do budoucna je snad našlápnuto dobře.

Další fotografie z poutě jsou umístěny ve fotogalerii webu.

 

Aktualizováno Pátek, 29 Září 2023 10:05
 
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Středa, 30 Srpen 2023 11:49

VÍSKA ŽIJE!

Ač to možná tak nevypadá, četnost příspěvků na tomto webu není bůhvíjaká, Víska žije. Dobrému zdraví se těší dvě devadesátileté čiperky, o kterých jsme psali minule (1.8.2023), navíc ve Vísce se pořád něco děje. V sobotu 2.září 2023 končí ve Vísce u kulturního domu oblíbená Cesta pohádkovým lesem, která víceméně ukončuje prázdniny, a dospělým připomíná, že končí i léto. Detaily o akci jsou ve vedlejší pozvánce. Letos asi největším tahákem bude přítomnost čtyřiceti motorových čtyřkolek na betonovém place před kulturním domem. Děti budou jistojistě u vytržení z možností se svést.

Za čtrnáct dní poté, konkrétně 15.-17.září 2023 bude mít ve Vísce premiéru pouť Pod názvem Přijela k nám pouť čeká přítomné vše, co k pouti patří: lunapark, tradiční občerstvení, suvenýry, na sále autodráha … V sobotu navíc pohádky pro děti a vystoupení populárního hudebního dua Čenda a Pavlína.

Nejen zábavou bude žít Víska v září. Ve čtvrtek 14.9 se bude konat v kulturním domě výjezdní zasedání Obce Višňová. Místní občané tak budou mít jedinečnou příležitost zeptat se na vše, co je bezprostředně zajímá. Ať už o dění ve Vísce či v celé rozsáhlé Višňové.

Aktualizováno Středa, 30 Srpen 2023 12:04
 
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Sobota, 18 Září 2021 07:37

Chrastavští  turisté na Višňovsku

Slovo dalo slovo a turisté z Chrastavy přijali pozvání svého kolegy, jinak chalupáře Miloslava Kosejka z Vísky, na návštěvu Višňovska. Po výstupu na Pohanské kameny, obdivné prohlídce  nového sportovního areálu Jiskry Višňová a pokračováním kolem kostele, přes  minkovickou Bažinu se dostali do Vísky, cíle výletu. Po seznámení se se všemi místními upoutávkami, zakončení a závěrečné zhodnocení příjemného dne proběhlo v  altánu u Kosejků: „V těchto končinách, promiňte mi ten výraz, jsem poprvé. A jsem mile překvapena. Netušila jsem, že i tato část Frýdlantského výběžku má turistům tolik toho k nabídnutí. Překvapil mně především kulturák. Chrastava je město a přesto něco takového nemá. A když jsem slyšela, co se zde už konalo a jak je využíván i v této, snad už pokoronavirové době, tak klobouk dolů. A jako turistka oceňuji, že nezapomínáte na historii. Patří vám dík“, pronesla jedna z účastnic k přítomným místním občanům.

 
Obec Višňová zasedala ve Vísce PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Pátek, 29 Září 2023 09:45

 

Obec Višňová zasedala ve Vísce

Rozlehlost obce Višňová, kam spadá i Víska, je veliká. Od Vísky až po Andělku je to cca 9 km. A tak je logické, že účast občanů z těchto vzdálených obcí je na veřejných zasedání Obecního zastupitelstva Višňová malá, sporadická. Jak se říká: „To už musí bejt“. A tak vítaný je trend, který nasadil současný starosta Ing. Michal Scheidl. Přiblížit OZ občanům prostřednictvím výjezdních zasedání. Na jaře se konalo v Andělce, 14.9.2023 ve Vísce. Vísečáci to náležitě ocenili. Po skončení oficiální části, kdy na programu byly, kromě tradičních bodů, i informace Frýdlantské vodárenské společnosti, dodatek smlouvy o spolupráci VP Andělka s.r.o., výběrová řízení na čtyři plánované stavby, v diskusi dostali prostor i místní občané, což patřičně využili. Poukazovali na aktuální problémy, které je trápí. Velkou pozornost věnovali poldru, stavbě, která má zachránit Vísku před přívalovými dešti. Funkčnost zatím nebyla prokázána díky milosrdné přírodě, za to exteriér dělá ostudu obci už teď. Dvoumetrové bodláky namísto trávníku, z 50 jeřábů polovina stromů uschlých „díky“ zanedbanému zavlažování v loňském roce, neschůdná přístupová cesta … Ze slibovaného skvostu Povodí Labe hrůza. V jakém je to kontrastu s obdobnou stavbou v Heřmanicích. Na to navazuje další malér – zanesené koryto 30 cm vrstvou bahna Krčeleckého potoka protékajícího dolní Vískou, kdy hrozí úplné ucpání a Víska bude pod vodou bez ohledu na poldr, který bude pak úplně zbytečný.

Na rozlehlost celé obce doplácí Víska v současné době i při svozu velkoobjemového a nebezpečného odpadu. V roce 2012 se podařilo OS Víska přesvědčit tehdejší zastupitelstvo, že není fér nutit místní, aby tento odpad dopravovali pouze na jediné možné místo a to ke kostelu ve Višňové a rozhodly zvolit dva termíny. Na jaře z Andělky, na podzim z Vísky. To se bohužel před dvěma roky změnilo a vrátilo k praxi před deseti lety. Sdělení, že je to kvůli tomu, že podražily náklady na odvoz na centrální skládku neobstojí. Pořád rozdílná vzdálenost obcí 9 km zůstává. Vrátili jsme se o 10 roků zpět.

Roky je neřešená křižovatka u Odehnalů. Rozbitá komunikace zapříčiněná neexistujícím odtokem vody, vymletým stavem vozovky, hrozí dopravní nehodou, což je též alarmující.

Na všechny připomínky reagoval starosta Michal Scheidl. Ubezpečil občany, že některé výtky se už řeší, další budou projednány s kompetentními orgány. O všem bude OS Víska informováno.

Aktualizováno Pátek, 29 Září 2023 09:58
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 28
Copyright © 2024 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.